Днес беше първият ден на Държавното първенство по фехтовка в залата на Националната спортна академия.
В отборното класиране при младежи на рапира победители станаха „Шумен 1951“ в състав Мартин Велев, Езра Гитберг и Георги Младенов.
Втори се нареди „Олимпик София“ с Емил Кожухаров, Александър Татарски и Калоян Христов. Третото място зае „Ескалибур“ с Пресиян Бончев, Калоян Конов и Александър Лесковски.
При девойките първото място отново беше за „Шумен“ в състав Мая Александрова, Александра Бъчварова, Лилия Николова и Савина Петров. Втори завърши „Олимпик“ с Божена Лифшиц, Нора Родопска, Габриела Топалова и Бана Щея. На трето място се класира отборът на „Волов“ – Моника Димитрова, Николета Николова и Патриция Чепишева.
При младежи шампион индивидуално на рапира стана Данаил Полишев, втори се класира Александър Татарски, а бронзовите медали спечелиха Диян Николов и Росен Великов.
При момичетата златния медал спечели Савина Петрова, среброто остана за Евангелина Велчева, а бронзовите отличия взеха Александра Бачварова и Божена Лифшиц.
Утре от 09:00 часа в залата на НСА продължава Държавното първенство при мъжете и жените на рапира и сабя - индивидуално.
От 12:30 е официалното откриване.
Всички класирания и резултати можете да видите на https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/75C5FDA3C81740D1B66733322E40109D#today.
